Devlet Opera ve Balesi tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenecek Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 1-18 Eylül tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak. Festivalin tanıtım videosu bugün yayımlandı. Beğeni toplayan videoda genel müdür Murat Karahan pilot koltuğunda görülüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen festivalin 1 Eylül’deki açılış programında, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Fransız besteci Georges Bizet’nin 4 perdelik opera eseri “Carmen”i, Aspendos Antik Tiyatrosu’nda sahneleyecek.

Antik tiyatronun yanı sıra Antalya EXPO’da gerçekleştirilecek etkinliklerde, Viyana Devlet Opera ve Balesi Birliği “Kuğu Gölü” balesi, Antalya Devlet Opera ve Balesi “Aida” operası, Ankara Devlet Opera ve Balesi “Troya” epik operasını sahneleyecek. 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, Murat Karahan’ın solist olarak katılacağı Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin gala konseriyle 18 Eylül’de sona erecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, festival için hazırlanan tanıtım videosunu yayınladı. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan’ın pilot koltuğuna oturduğu tanıtım filmi, ilgi çekti. Videoyu buradan izleyebilrisiniz;

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Gülten Kaya, “Ahmet Kaya filmi vahşi sömürüden ibaret ticari bir faaliyet”