İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 26. İstanbul Caz Festivali dün akşam Avusturya Kültür Ofisi’nde gerçekleştirilen tören ile başladı. Açılışta Yaşam Boyu Başarı Ödülleri sahiplerine takdim edildi.

Cazın ve güncel müziğin yıldız isimlerini bir araya getiren festivalin ödül gecesi 2 Temmuz Salı akşamı Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleştirilen görkemli bir törenle yapıldı. Caz davulcusu Hasan Hürsever ve müzikseverlerin “Türkiye Ses Kralı” olarak tanıdığı Ömür Göksel’e Yaşam Boyu Başarı Ödülleri’nin takdim edildiği gecede festivalin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara da teşekkür plaketleri verildi.

Sunuculuğunu İpek Atcan’ın üstlendiği törende, İstanbul Caz Festivali’ne desteklerinden dolayı TC Kültür ve Turizm Bakanlığı; İstanbul Caz Festivali Otomotiv Sponsoru Volvo Car Turkey; Yüksek Katkıda Bulunan Gösteri Sponsoru Anadolu Efes; Vitrin Seri Sponsoru ve Yüksek Katkıda Bulunan Gösteri Sponsoru SOCAR Türkiye teşekkür plaketlerini aldı. Törende festivalin 22 yıldır sponsorluğunu üstlenen Garanti BBVA’ya da plaketi sunuldu.

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • GÜNDEME TAKILANLAR

Öğrenciler festivale alınmadı, Onur Saylak söz verdi