23. İstanbul Tiyatro Festivali, 13 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında bu yıl Yeditepe Üniversitesi desteğiyle hayata geçirilen Öğrenme ve Gelişim Programı festival öncesinde “Birlikte Konuşalım” söyleşi serisiyle başlıyor.

23. İstanbul Tiyatro Festivali bu yıl programında yurtdışından 12, Türkiye’den 16 olmak üzere toplam 28 tiyatro, dans ve performans topluluğunun 78 gösteriminin yanı sıra Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamında okuma tiyatroları, söyleşiler, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi tamamı ücretsiz yan etkinlikler de gerçekleştirilecek. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında bu yıl Yeditepe Üniversitesi desteğiyle hayata geçirilen Öğrenme ve Gelişim Programı festival öncesinde “Birlikte Konuşalım” söyleşi serisiyle başlıyor.

İstanbul Tiyatro Festivali, Habitus Kitap’tan Emrah Yaralı’nın ve gazeteci Bahar Çuhadar’ın katkılarıyla festival öncesinde ücretsiz gerçekleştirilecek bir dizi söyleşiyle tiyatroseverlerin festival deneyimini zenginleştirmeye katkıda bulunacak. Festival oyunlarını derinlemesine incelemek ve yeni konuşma alanları açmak üzere geçmişten günümüze; zamanı/mekânı, şimdi ve buradayı sahneyi/izleyiciyi, doğaçlamayı/metni, ödenekliyi/ bağımsızı, çerçeveyi,/hemzemini, hayalleri/gerçekleri, hayatı,/tiyatroyu tersyüz ederek yeni buluşmalara vesile olacak konuşmalar serisi ücretsiz olarak İKSV Alt Kat’ta gerçekleştirilecek.

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • EDEBİYAT

Ustaya saygı: “Güneşin Sofrasında-Genco Erkal’ın Dostlar Tiyatrosu Serüveni”