İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 22. İstanbul Tiyatro Festivali, 17 Kasım’da başlıyor!

22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yurtdışından 12, Türkiye’den 12 olmak üzere 24 tiyatro, dans ve performans topluluğunun gösterilerinin yanı sıra okuma tiyatroları, söyleşiler, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi ücretsiz yan etkinlikler de gerçekleştirilecek.

İstanbul Tiyatro Festivali’nin ilk haftasında Robert Lepage’ın sahneye koyduğu, ünlü Rus oyuncu Evgeny Mironov’un 11 Hamlet karakterini canlandırdığı Hamlet | Collage’ı, commedia dell’arte geleneğinin ilk akla gelen yazarlarından Carlo Goldoni’nin Komik Tiyatro’sunu (Il Teatro Comico), yönetmen Roberto Latini’nin yorumuyla, Bahar Temiz için koreograf Marc Vanrunxt’un tasarladığı Beyaz Üzerine Beyaz, imza attığı oyunları aynı zamanda bir yerleştirme mantığıyla kurgulayan Mesut Arslan’ın Gece Sempozyumu, koreograf Tuğçe Tuna’nın sahneleyeceği 45’lik ve daha birçok oyun seyircisiyle buluşacak.

Festivalin yerli yapımlarında ise Yüzleşme, 45’lik, Kral Lear, Artık Bir Davan Var, Zebercet, Misafir, Yüz Yılın Evi, Gülünç Karnalık, Ruhiye, DO KU MAN, Sahibinin Sesi, Timsah seyirciyle buluşacak oyunlardan.

4 Aralık’a kadar sürecek festival hakkında detaylı bilgi tiyatro.iksv.org adresinden edinilebilir.

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR