Cumhuriyet Vakfı tarafından düzenlenen Yunus Nadi Ödülleri’nde kazananlar belli oldu.

Bu yıl 73.kez düzenlenen ödüllerde edebiyat Ana Dalı’nda “Öykü”, “Roman” ve “Şiir”; Bilimsel Araştırma Ana Dalı’nda ise “Sosyal Bilimler ve Araştırma” ödülleri dağıtıldı.

En İyi Öykü Ödülü’nü Öteki Düşler adlı kitabıyla Yiğit Bener,  En İyi Şiir Ödülü’nü ise Ölen Sevgilimin Şiir Defteri  kitabıyla küçük İskender  ve Efsus’a Yolculuk kitabıyla Yücel Kayıran kazandı. Yunus Nadi Roman Ödülü’nü ise “Göl Yazı” adlı eseriyle Enis Batur kazandı. 2018 Yunus Nadi Şiir Ödülü Seçici Kurulu, oybirliğiyle ödülün Küçük İskender’in “Ölen Sevgilimin Şiir Defteri” ile Yücel Kayıran’ın “Efsus’a Yolculuk” kitapları arasında paylaştırılmasına karar verdi.

Yunus Nadi Ödülleri Sosyal Bilimler Araştırma Seçici Kurulu üyeleri Prof. Dr. Ahmet Mumcu, Prof. Dr. Emre Kongar, Erdal Atabek, Prof. Dr. Erinç Yeldan, Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi ve Prof. Dr. Rona Aybay, Sosyal Bilimler ve Araştırma ödülüne, İlyas Küçükcan’ın “Öncesi ve Sonrasıyla Çifteler Köy Enstitüsü” adlı kitabını uygun gördü.

2018 Yunus Nadi Ödülleri 7 Ağustos Salı Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirlecek törenle sahiplerine sunulacak.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR