2. Zorlu PSM Caz Festivali dün akşam gerçekleşen Ara Malikian, Rosemary & Garlic/Tender, Luke Howard/Hior Chronik performanslarıyla başladı.

Festival 13 Mayıs’a kadar Bosna Hersek’in ikonik yıldızı Dino Merlin’e; Bill Frisell ve Thomas Morgan’ın bir araya gelerek kurduğu “Small Town Duo”ya; caz, funk, afro ve latin ezgilerini harmanlayan Too Many Zooz’a; Ahmet Ertegün anısına gerçekleşecek “Karsu Plays Atlantic Records” performansına; dünyaca ünlü Çek basçı Miroslav Vitous ve grubunun Aydın Esen’le sahne alacağı “Music of Weather Report” projesine; enstrümantal rock, psychedelic rock ve post-rock’ı başarıyla buluşturan Grails’e; swing caz müziğin ustaları Ladies & Lads Swing Orchestra’ya, Hornsgatan Rambles ve Gunhild Carling’e; Türkiye caz sahnesinin önde gelen gruplarından Kerem Görsev Quartet’e kadar bir çok ismi ağırlayacak.

Caz çatısı altında; blues, elektronik, world, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin heyecan verici renklerini de içeren festival  13 Mayıs’a kadar Zorlu PSM’nin tüm sahneleri ve alanlarında devam edecek.

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR