Bu yıl 22-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek 15. Bodrum Müzik Festivali’nin programı açıklandı.

15. Bodrum Müzik Festivali’nin Açılış Konseri’nde, Fazıl Say sahne alacak. Say’a kariyer basamaklarını hızla tırmanan dikkat çekici şef Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Festivalde, İbrahim Yazıcı yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın viyolonsel sanatçısı Pablo Ferrández’e eşlik edeceği ve Say’ın Umut Senfonisi’nin Türkiye prömiyerinin yapılacağı konser de dikkat çekiyor.

Bodrum Müzik Festivali dört gün boyunca, Ksenija Sidorova, Karsu, Elvin Hoxha Ganiyev, Vassilis Varvaresos, Sara Ferrández, Umut Sağlam, Kerem Tunçer, Orkun Pala ve Barok Bostancı’nın kurduğu Quartet Parantez, Faruk Kalaycı, Francesco Tristano, Korhan Futacı, Jess Gillam, Zeynep Özsuca ve Mert Fırat gibi sanatçıları ağırlarken, aynı zamanda Bilkent Senfoni Orkestrası, Olten Filarmoni Orkestrası ve Finlandiya’nın olağanüstü tango yorumlarıyla ünlü armonika grubu Sväng gibi topluluklara da ev sahipliği yapacak.

GENÇLERDEN SABAH KONSERLERİ

Festival, her yıl olduğu gibi bu yıl da genç yeteneklerin profesyonel hayattaki ilk adımlarına destek olmak amacıyla Sabah Konserleri düzenliyor. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın genç üyeleri, sabahın ilk ışıklarında verecekleri umut dolu konserleriyle, heyecanlarını yine sanatseverlerle paylaşacaklar.

Günbatımı Konserleri’nde ise uluslararası kariyere sahip sanatçılar, oldukça değerli işbirliklerine imza atacaklar. Bu yıl ilk kez iş birliğine gidilen Zai Bodrum’da 25 Ağustos, Pazar akşamı 20.30’da dünyaca ünlü akordeon virtüözü Ksenija Sidorova ve oyuncu Mert Fırat, tarihi derinden etkilemiş Rus edebiyatı üzerine tadı damağınızda kalacak disiplinler arası bir projede buluşacak.

Akşam Konserleri’nde sizleri ayrıca, tangoya adanmış bir program da bekliyor: Finlandiya’nın ünlü armonika topluluğu Sväng, Ksenija Sidorova ve Olten Filarmoni ile birlikte sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak. Bu yıl, Akşam Konserleri’nin diğer sürpriz konuğu ise caz sahnelerinin dünyaca ünlü isimlerinden biri olan Karsu. Hollanda’nın en prestijli ödülü olan Edison Jazz sahibi Karsu’nun Olten Filarmoni ile buluşması kuşkusuz ki çok konuşulacak…

Detaylı bilgi; www.bodrummuzikfestivali.com adresinde.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR