Sinemaseverlerin buluşma noktası haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, sinema sanatı için kısa filmin öncü rolünün bilinciyle, bu alanda bir platform oluşturmak üzere 18 – 28 Mart tarihleri arasında 15. kez düzenlenecek.

68 ülkeden toplam 1.406 kısa filmin başvurduğu 15. Akbank Kısa Film Festivali; “FESTİVAL KISALARI”, “DÜNYADAN KISALAR”, “KISADAN UZUNA”, “DENEYİMLER”, “BELGESEL SİNEMA”, “PERSPEKTİF”, “ÖZEL GÖSTERİM” ve “FORUM” bölümlerinden oluşuyor. Cannes, Venedik, Berlin gibi önemli festivallerden gelen birçok filmin de yer aldığı festivalde; 40 ülkeden 111 kısa ve 3 uzun metraj film seyirciyle buluşacak.

Akbank 15. Kısa Film Festivali programının tamamı şu şekilde; 

18.03.2019 Pazartesi

11:00  Perspektif ( A )

A1 Kesik – 10′

A2 Dulce – 10’37”

A3 Hand – 22’51”

A4 Ben Sizden Değilim – 10′

A5 Sashka – 26′

13:00  Festival Kısaları ( A )

A1 Finiş – 12’26”

A2 Sevinç Vesaire – 15′ 

A3 Boşluk – 15′

A4 Titanyum – 15′

A5 Taş – 12′

16:00  Dünyadan Kısalar ( A )

A1 Caroline – 12′

A2 Like a Good Kid – 20′

A3 Bonobo – 18’23”

A4 The Field – 19′

18:30  Söyleşi* Senaryo Yazarken – Ercan Kesal

20:30  Belgesel Sinema ( A )

A1 Srbenka – 70′

19.03.2019 Salı

11:00  Perspektif ( B )

B6 Vermine – 6’03”

B7 Elly – 19′

B8 Las Cruces – 29′

B9 Royal Blue – 21′

13:00  Festival Kısaları ( B )

B6 Apartman – 9’54”

B7 Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var – 13′

B8 Her Şey Yolunda – 16’22”

B9 Bir Taşra Rüyası – 19′

B10 Saksak: Bir Tütün Belgeseli – 20′

15.00  Atölye – Mobil Cihazlarla Film Çekmek, Teknoloji ve Film Üretimi İlişkisi

Selim Evci, Gökhan Tiryaki

16:00  Dünyadan Kısalar ( B )

B5 Judgement – 15′         

B6 Excuse Me, I’m Looking for the Ping-Pong Room and My Girlfriend – 23’11”

B7 Detainment – 30′        

18:30  Söyleşi* Sinemada Tanıtım ve Pazarlama Süreci – İmre Tezel, Zümrüt Burul, Uğur Yüksel

20:30  Özel Gösterim ( A ) 

A1 Fifteen – 10′

A2 San Miguel – 18′

A3 Our Song to War – 14’09”

A4 Los Bastardos – 16’17”

A5 Mini Miss – 15′

A6 Guilt – 16’20”

20.03.2019 Çarşamba 

11:00  Perspektif   ( C )

C10 Affidavy for Khanali – 15′

C11 Fegere – 26′

C12 Private Eye – 22′

C13 La Chute – 14’22”

13:00  Festival Kısaları  ( C )

C11 Çürük – 11’20”

C12 Kurbağa Avcıları – 29’40” 

C13 Ablam – 22’47”

C14 Sonsuz – 13’06”

15.00  Atölye – Görüntü Yönetmenliği Atölyesi

Murat Tuncel

16:00  Dünyadan Kısalar ( C )

C8 A Cold Summer Night – 21’07”

C9 Hector Malot: The Last Day of the Year – 25′

C10 The Summer of the Electric Lion – 22′

18:30  Söyleşi * Oyunculuk Üzerine – Hazar Ergüçlü

20:30  Dünyadan Kısalar ( D )

D11 All These Creatures – 13′

D12 Kado – 15′

D13 On the Border – 15′

D14 Precious – 27’18”

21.03.2019 Perşembe

11:00  Perspektif   ( D )

D14 The Other – 5′

D15 Spring – 23′

D16 Naftalin – 20′ 

D17 A Room with a Coconut View – 28’25”

13:00  Kısadan Uzuna ( A )

A1 Fer – 14′

A2 Yokuş – 14′

A3 Albüm – 105′

15.00  Atölye – Sinemada Alternatif Eğitimler

Bau IDEA

16:00  Perspektif ( E )

E18 Kek – 8′ 

E19 Third Kind – 32′

E20 #Profit – 24′

E21 Amca – 11′

18:30  Söyleşi* Edebiyat ve Sinema İlişkisi – Hakan Bıçakçı

20:30  Dünyadan Kısalar ( A )

A1 Caroline – 12′

A2 Like a Good Kid – 20′

A3 Bonobo – 18’23”

A4 The Field – 19′

22.03.2019 Cuma

11:00 Perspektif ( F ) 

F22 A Bus – 6′

F23 Balaca – 12’48”

F24 Widdershins – 11’10”

F25 Paradoks Bir Koşu – 30′

F26 Operation Jane Walk – 16’13”

13:00    Perspektif ( G )

G27 Plastic – 6′

G28 The Role – 12′

G29 More Than Silver – 27’15”

G30 Burkina Brandenburg Komplex – 19’19”

G31 Flame – 15′

14.30  Atölye – Senaryo Atölyesi

Gordan Matic

16:00 Belgesel Sinema ( A )

A1 Srbenka – 70′

18:30 Söyleşi* Belgesel Sinema – Nebojša Slijepčević

20:30 Dünyadan Kısalar ( B )

B5 Judgement – 15′         

B6 Excuse Me, I’m Looking for the Ping-Pong Room and My Girlfriend – 23’11”

B7 Detainment – 30′        

23.03.2019 Cumartesi

11:00  Perspektif ( H )

H32 El Feneri – 6′ 

H33 One Small Step – 13′

H34 Histories of Wolves – 22′

H35 Cat Days – 11’09”

H36 Pauline Asservie – 24′

13:00 Perspektif  ( I )

I37 Paris You Got Me – 9′

I38 Those Who Desire – 24′

I39 Egg – 12’07”

I40 Hayat Nöbeti – 18′ 

I41 Le Tigre de Tasmanie – 13’20”

14.30 Atölye – Oyunculuk Atölyesi

Merve Taşkan

16:00 Deneyimler ( A )

A1 Take Note – 17′

A2 Tasnim – 12′

A3 Sand Storm – 87′

18:30 Söyleşi* Deneyimler: Elite Zexer

20:30 Dünyadan Kısalar ( C )

C8 A Cold Summer Night – 21’07”

C9 Hector Malot: The Last Day of the Year – 25′

C10 The Summer of the Electric Lion – 22′

24.03.2019 Pazar

11:00 Özel Gösterim ( B ) 

B7 Çentik – 4’50”

B8 Afaf – Günahsız – 5′

B9 Biilaç – 2’49”

B10 Gülizar – 5′ 

B11 Bigger Than Life – 30′

13:00   Perspektif ( J )

J42 Bloeistraat 11 – 9’41”

J43 Doğu Yakası – 19′

J44 Tungrus – 13′

J45 TNT Boxerstory – 19’42”

J46 Blau – 15′

16:00    Festival Kısaları ( A )

A1 Finiş – 12’26”

A2 Sevinç Vesaire – 15′ 

A3 Boşluk – 15′

A4 Titanyum – 15′

A5 Taş – 12′ 

18:30 Söyleşi* Kısadan Uzuna – Mehmet Can Mertoğlu

20:30 Kısadan Uzuna ( A )

A1 Fer – 14′

A2 Yokuş – 14′

A3 Albüm – 105′

26.03.2019 Salı

11:00  Perspektif  ( K )

K47 Three Centimetres – 9′

K48 Domashnee Video – 29′

K49 Tapınak Şövalyeleri – 19’09”

K50 Venerman – 17′

13:00  Perspektif  ( L )

L51 Good Intentions – 8’35”

L52 Abla – 17′

L53 Equally Red and Blue – 21′

L54 Pompon Girl – 26′

16:00 Perspektif ( M )

M55 Sonata – 3’22”

M56 Kalanlar – 12′

M57 Patision Avenue – 13′

M58 Inanimate – 8’35”

M59 Hikayeci – 16′

M60 The Traffic Separating Device – 15′

M61 Coyote – 10′

18:30  Söyleşi*  Türkiye’de Sinema Eleştirmenliği – Selin Gürel, Burak Göral, Melikşah Altuntaş

20:30 Festival Kısaları ( B )

B6 Apartman – 9’54”

B7 Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var – 13′

B8 Her Şey Yolunda – 16’22”

B9 Bir Taşra Rüyası – 19′

B10 Saksak: Bir Tütün Belgeseli – 20′

27.03.2019 Çarşamba  

11:00  Perspektif ( N )

N62 Lupus – 4′

N63 Ertesi Gün – 9’32” 

N64 Je Sors Acheter Des Cigarettes – 13’35”

N65 As It Is In Earth – 13’05”

N66 Alba: Not Everyone Will Be Taken Into The Future – 10′

N67 Zor Yol – 13′

N68 The Divine Way – 15′

N69 Dönüş – 19‘27”

13:00  Perspektif ( G )

G27 Plastic – 6′

G28 The Role – 12′

G29 More Than Silver – 27’15”

G30 Burkina Brandenburg Komplex – 19’19”

G31 Flame – 15′

16:00  Dünyadan Kısalar ( D )

D11 All These Creatures – 13′

D12 A Gift  – 15′

D13 On the Border – 15′

D14 Precious – 27’18”

18:30  Söyleşi*  Cast Direktörünün Görevi Nerede Başlar, Ne Kadar Sürer? – Ezgi Baltaş

20:30 Festival Kısaları  ( C )

C11 Çürük – 11’20”

C12 Kurbağa Avcıları – 29’40” 

C13 Ablam – 22’47”

C14 Sonsuz – 13’06”

28.03.2019 Perşembe 

11:00  Özel Gösterim ( A ) 

A1 Fifteen – 10′

A2 San Miguel – 18′

A3 Our Song to War – 14’09”

A4 Los Bastardos – 16’17”

A5 Mini Miss – 15′

A6 Guilt – 16’20”

Etkinlikler ücretsizdir.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR