Elif Şafak’ın geçtiğimiz Mayıs ayında yayımlanan son romanı “10 Dakika 38 Saniye” İngiltere’de yılın en iyi kitaplarından biri seçildi.

İngiltere’nin en köklü kitapevlerinden Blackwell UK 2019 yılının en iyi romanları listesini açıkladı. Listedeki isimler arasında Elif Şafak imzalı 10 Dakika 38 Saniye kitabı da yer alıyor. Bu senenin mayıs ayında Doğan Kitap tarafından yayınlanan kitapta Şafak, Leyla ve arkadaşlarının hikayesini anlatırken geçmiş zamanın İstanbul’unda da bir gezintiye çıkıyor. 

1879 senesinde Benjamin Henry Blackwell tarafından kurulan Blackwell UK, aynı zamanda kütüphane hizmeti de veren İngiltere’nin en büyük kitap satış zinciri olma özelliğine sahip. Sadece İngiltere sınırları içinde değil, tüm dünyadan okuma alışkanlıkları ve eğilimlerine dair yayınladığı analizler ve çalışmalar ile de saygınlığını koruyor.

10 Dakika 38 Saniye romanı hakkında

Adı Leyla’ydı. İstanbul’un en eski genelevlerini barındıran o meşum sokakta yer alan gülkurusu renkli evde bilinen adıyla Tekila Leyla. Öyle derdi ona arkadaşları, ahbapları ve müşterileri. Öyle derdi ona beş kadim dostu. Hiç istemezdi Leyla kendisinden geçmiş zaman diliminde söz edilmesini. Ama işte kalbi daha az evvel susmuş, soluk alış verişi ise hepten kesilmişti. Şehrin kenarlarında bir çöp kutusuna bırakılmıştı cansız bedeni. Gene de henüz durmamıştı beyni. Çalışıyordu hâlâ. Tastamam on dakika otuz sekiz saniye boyunca…

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • HABERLER

Netflix, Elif Şafak’ın “Aşk” adlı kitabının haklarını satın aldı